Bayley verwacht dat Icon of the Seas het goed gaat doen in Galveston

Bayley verwacht dat Icon of the Seas het goed gaat doen in Galveston

Royal Caribbean International verwacht dat de Icon of the Seas een groot succes wordt als het schip in 2027 naar Galveston in Texas verhuist, zegt Michael Bayley, president en topman van de rederij.

"Het is het beste product dat de cruisesector ooit in Texas heeft gebracht", zei Bayley dinsdag tijdens de telefonische bespreking van de derdekwartaalcijfers van Royal Caribbean Group.

De Icon of the Seas wordt het eerste schip van de Icon-klasse met Galveston als thuishaven. Het schip vertrekt uit Miami zodra de nieuwe Hero of the Seas volgend jaar het zevendaagse programma vanuit Miami overneemt.

Bayley zei dat de rederij al een sterke reactie van reisorganisaties heeft gekregen en verwacht dat het schip een groot succes wordt.

Hij voegde toe dat de inzet de basis legt voor toekomstige reizen door het westelijke Caribisch gebied, terwijl Royal Caribbean werkt aan zijn plannen in Mahahual en Cozumel in Mexico.

Bayley wees op de tevredenheid van gasten op de schepen van de Icon-klasse als bewijs van prijsmacht. De schepen halen een net promoter score in de 80 en vervoeren tot 7.600 gasten.

"Het betekent dat ze een geweldige tijd hebben en graag een goede prijs betalen voor die ervaring", zei hij.

Bayley wees ook op de groei van de rederij in Azië en de Stille Oceaan. In november is de eerste paal voor de Royal Beach Club in Lelepa, Vanuatu, een bestemming die volgens hem al aantrekkelijk blijkt voor de Australische markt.

De rederij zet in 2027 drie schepen in vanuit Australië en in 2028 vier.

"Als je kijkt naar onze inzet voor 2027 en 2028, zie je dat we meer capaciteit naar Azië en de Stille Oceaan hebben verplaatst", legde Bayley uit.