Princess stopt met verkoop in Taiwan
Princess Cruises is op 31 augustus 2026 gestopt met zijn verkoopactiviteiten in Taiwan. Dat meldt Taiwan News.
De krant baseert zich op een bron in het land en schrijft dat Princess geen nieuwe boekingen meer aanneemt via het plaatselijke kantoor.
Bestaande boekingen en de geplande cruises blijven ongewijzigd, maar het kantoor in Taiwan gaat wel dicht.
Volgens Taiwan News stopt Princess helemaal met zijn eigen aanwezigheid in het land. De websites, de socialemediakanalen en de verkoop ter plaatse verdwijnen.
De rederij was sinds 2013 actief in Taiwan en gebruikte Keelung een tijd als thuishaven voor cruises.
Wie in Taiwan een cruise wil boeken, kan dat vanaf nu doen via de internationale website van Princess of via andere verkoopkanalen in het buitenland.
De geplande routes met bezoeken aan havens in Taiwan worden gewoon uitgevoerd. Daar verandert niets aan.
Strategische keuze
Chou Yung-Hui, voorzitter van havenbedrijf Taiwan International Ports Corporation, zegt tegen Taiwan News dat het sluiten van het kantoor een strategische keuze is.
Hij wijst erop dat Taiwan blijft zoeken naar kansen om de markt te laten groeien. Volgens hem hebben opvallend veel rederijen de afgelopen tijd voor het eerst de havens van Keelung en Kaohsiung aangedaan.
Carnival Corporation schuift in Azie
Taiwan News schrijft dat het vertrek uit Taiwan samenhangt met de manier waarop moederbedrijf Carnival Corporation zijn verkoop in Azie aanpast.
Het bedrijf sloot eerder al kantoren in China, Hongkong en Zuid-Korea. De kantoren in Japan en Singapore blijven wel open.
Costa Cruises stopt later dit jaar ook met varen in Azie. De Costa Serena verhuist dan naar Zuid-Amerika.
Het merk was jarenlang een van de grootste aanbieders in het Verre Oosten en Zuidoost-Azie en voer daar meer dan twintig jaar het hele jaar door.
In het laatste seizoen in Azie vaart het schip met plaats voor 3.012 passagiers routes vanuit havens in Japan en Taiwan.







Reactie