Ritz-Carlton Yacht Collection krijgt schuldenverlichting en noteert 51% bezettingsgraad

Ritz-Carlton Yacht Collection krijgt schuldenverlichting en noteert 51% bezettingsgraad

Ritz-Carlton Yacht Collection krijgt schuldenverlichting en noteert 51% bezettingsgraad

The Ritz-Carlton Yacht Collection heeft een akkoord bereikt over een schuldenherstructurering met haar kredietverstrekkers, terwijl het bedrijf recordaantallen boekingen noteert, blijkt uit het Q1 2026-obligatierapport dat op 29 mei werd gepubliceerd.

De aangepaste EBITDA voor het eerste kwartaal van 2026 kwam uit op min €19 miljoen, tegenover min €33 miljoen in dezelfde periode van 2025.

Het bedrijf bevestigt dat op 21 mei 2026 een overeenkomst is gesloten met de kredietverstrekkers van de Ilma- en Luminara-faciliteiten, waarbij €171 miljoen aan aflossingen die oorspronkelijk tussen december 2025 en december 2027 verschuldigd waren, zijn uitgesteld.

Volgens het rapport worden deze betalingen nu lineair terugbetaald tussen januari 2028 en januari 2033.

Het bedrijf meldt verder dat de bezettingsgraad 51 procent bedroeg, wat “grotendeels stabiel” wordt genoemd in verhouding tot de groei van de vlootcapaciteit door de ingebruikname van een derde schip.

“Het aantal passagierscruisedagen steeg naar 54.500, een groei van 63% jaar-op-jaar, gedreven door uitbreiding van bestaande routes en de toevoeging van nieuwe routes naarmate de vloot groeide. De combinatie van stabiele bezetting op een aanzienlijk grotere capaciteit en sterkere prijzen ondersteunde de omzetgroei en verbeterde de winstgevendheid op scheepsniveau. De bijdrage van de schepen steeg naar €41 miljoen, een toename van €28 miljoen (+215% jaar-op-jaar), terwijl de marge verbeterde naar 42%, tegenover 28% vorig jaar,” aldus het bedrijf.

“Deze aanzienlijke verbetering weerspiegelt de operationele hefboomwerking door hogere prijzen, betere benutting van de capaciteit en sterkere omzetgeneratie in de hele vloot, ondanks de hogere kostenbasis van een grotere vloot.”

De verkoop- en marketingkosten bedroegen €31 miljoen, een stijging van 16% jaar-op-jaar. De marketinginvestering als percentage van de geboekte omzet verbeterde naar 23%, tegenover 32% vorig jaar.

In verband met de kredietovereenkomst voor de Ilma en Luminara werd op 22 mei 2026 een kapitaalinjectie van €167 miljoen ontvangen van aandeelhouders.

In combinatie met €25 miljoen die eerder in Q1 en Q2 werd ingebracht, kwam de totale aandeelhouderssteun op €192 miljoen.

De Financial Times meldde dat Crédit Agricole, de grootste schuldeiser van het bedrijf met €918 miljoen aan uitstaande schuld, ermee heeft ingestemd om convenanten met betrekking tot schuldenniveaus eind 2025 te laten vervallen.

Daarnaast meldde FT dat CaixaBank akkoord is gegaan met het uitstellen van een aflossing van €299 miljoen die eind 2025 verschuldigd was. Deze schuld is gedekt door de Evrima, die in 2022 in de vaart kwam.